در بهمن سال 1392 بود که دکتر برزین ضرغامی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان تهران با حضور در بهارستان و نشست با مسئولین منطقه‌ای وعده افتتاح پروژه تنها سینمای بهارستان را تا اوایل سال 1393 داده بود که باگذشت 6 ماه از سال 93 هنوز قفل این سینما باز نشده است حال سؤال اینجاست کلید قفل تنها سینمای بهارستان که اعتباری بالغ‌بر 10 میلیارد ریال به آن اختصاص‌یافته در دست چه کسی است؟

 یکی از هنرهای که امروزه نقشی اساسی در شکل‌دهی و ترویج فرهنگ، سیاست و اقتصاد هر جامعه‌ای دارد همان سینماست که با ظهور فنّاوری‌های بسیار پیچیده و قابل‌توجه در برخی کشورها این هنر به صنعتی صادراتی بدل شده است، درواقع امروزه سینما یکی از منابع قابل‌توجه کسب درآمد و صادرات فرهنگ به دیگر کشورها محسوب می‌شود.

یکی از لازمه‌های اصلی و اساسی سینما، سالن‌های نمایش است که بنا بر اظهارات بیشتر مسئولان فرهنگی کشور و مخاطبان، متأسفانه از وضعیت کمی و کیفی مناسبی در سطح کشور برخوردار نیست زیرا امروزه بیشتر صاحبان سینماها ترجیح می‌دهند ملک خود را به بازارچه که منبع درآمد مناسبی است، تبدیل کنند.

مجری ساخت سالن سینما در بهارستان در بهمن سال 1392 در مصاحبه‌ای اعلام کرد: از سال ۸۲ رسماً پروژه ساخت سالن سینما را در این شهر آغاز کردم که طی چندین سال گذشته، فراز و نشیب‌های خاصی در مسیر داشتم ولی همه سختی‌ها را به خاطر رفاه شهروندان تحمل کردم تا چنین پروژه‌های به نتیجه برسد.

دویران با اشاره به پیشرفت فیزیکی مطلوب پروژه سینما در بهارستان افزود: با توجه به شناخت کافی از محرومیت موجود در خصوص مراکز تفریحی و فرهنگی منطقه، اقدام به ساخت این مجموعه کردم.

وی با اشاره به اینکه بهارستان دارای فرهنگ بسیار غنی در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه مسائل فرهنگی است، اظهار داشت: بهارستان به‌رغم کمبود امکانات فرهنگی و تفریحی از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است که با در نظر گرفتن چنین پتانسیل‌هایی می‌توان زمینه رشد و شکوفایی منطقه را ایجاد کرد.

دویران با اشاره به اینکه وجود یک سالن سینما برای جوانان بهارستان به یک آرزو تبدیل‌شده وعده داد که این خواسته در صورت همکاری مسئولان در اختصاص تسهیلات بانکی تا پایان سال به اتمام می‌رسد

ابراهیم نکو نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان نیز گفت: وجود سینما در هر منطقه‌ای را به‌عنوان ویترین فرهنگی هر شهر و نیاز جامعه کنونی که می‌تواند مورداستفاده جوانان و علاقه‌مندان قرار گیرد، دانست و اعلام کرد: متأسفانه درگذشته مسئولینی که برای اختصاص اعتبارات شهرستان‌ها تصمیم‌گیری می‌کردند، میزان جمعیت ملاک نبود و صرفاً به یدک کشیدن عنوان شهرستان در نظر بوده که بسیار غیر کارشناسی بود

حسن مرادی رئیس گروه فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی نسیم شهر بهارستان نیز در خصوص تنها سینمای بهارستان به پانا گفت: ما در دوره دوم در سال 1382 با شخصی به نام دبیری تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردیم که سینمایی در بهارستان که نیاز این مردم است ساخته بشود اما متأسفانه به دلیل مشکل مالی هنوز پروژه به بهره‌برداری نرسیده است

وی ادامه داد: چند ماه پیش که اعضای شورای اسلامی به همراه مسئولین منطقه‌ای از این پروژه بازدید داشتند قرار شد که یک وامی به دبیری داده شود تا درروند افتتاح این پروژه مؤثر واقع شود تا دبیری بتواند تجهیزات سینما را کامل کند زیرا پروژه ازلحاظ فیزیکی کامل شده است و فقط نیازمند تجهیز است

مرادی افزود: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا این پروژه هر چه زودتر و تقریباً در دهه مبارکه فجر افتتاح شود زیرا یک کار فرهنگی است که در مسائل دیگر نیز تأثیر مثبتی خواهد داشت.

عجب! بااین‌حال که همه در تلاش هستند نمی‌دانیم چرا این پروژه 10 سال به طول کشیده است!!! اما به‌هرحال امیدواریم این سینما هرچه زودتر افتتاح شود تا به قول دویران وجود یک سالن سینما برای جوانان بهارستان به یک آرزو تبدیل نشود!!!!

 

منبع