مجری پروژه مترو خط مرقد مطهر امام خمینی (ره)-پرند از پیشرفت 75 درصدی عملیات احداث این خط خرداد و تأکید کرد: تأمین اعتبارات لازم برای احداث این خط بر اساس قانون بر عهده شهرداری تهران نیست و در صورت تأمین اعتبارات از سوی دولت طی سال جاری این خط در ایستگاه فرودگاه امام (ره) و شهر آفتاب مسافر گیری خواهد کرد.

حسینی بابیان اینکه پروژه خط مرقد امام خمینی (ره) – پرند ادامه پروژه خط یک مترو است که از منتها علیه این خط از ایستگاه شاهد منشعب شده و به ایستگاه شهر آفتاب می‌رسد، گفت: اکنون در ایستگاه شهر آفتاب در بخش ساختمانی و سیویل ۹۰ درصد پیشرفت داشته‌ایم و تنها عملیات نازک‌کاری و تأسیسات در این ایستگاه باقی‌مانده است.

وی با اشاره به عدم تحقق اعتبارات در این خط تصریح کرد: چنانچه اعتبارات دولتی به‌موقع به پروژه داده می‌شد در اوایل شهریورماه ایستگاه شهر آفتاب مورد بهره‌برداری قرار می‌گرفت. این در حالی است که با توجه به عدم دریافت اعتبارات دولتی در این پروژه از برنامه زمان‌بندی عقب هستیم.

به گفته حسینی تکمیل و بهره‌برداری از این ایستگاه منوط به تأمین پول و اعتبارات از سوی دولت است.

مجری پروژه متروی مرقد امام (ره)- پرند افزود: این خط با بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است. به‌طوری‌که در بخش ایستگاه‌ها و سازه‌ها بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته‌ایم. در تمام‌مسیر خاک‌ریزی‌ها انجام‌شده و پل‌ها ساخته‌شده و تنها بخش نازک‌کاری و تأسیساتی مانده است.

وی با تأکید بر اینکه اکنون با کمک‌های شهرداری پروژه در حال احداث است، گفت: چنانچه اعتبارات موردنیاز پروژه از سوی دولت داده شود، طی سال جاری این خط در ایستگاه فرودگاه امام (ره) و شهر آفتاب مسافر گیری خواهد کرد.

حسینی تصریح کرد: این خط شامل ایستگاه‌های شهر آفتاب، ایستگاه واوان، فرودگاه امام خمینی (ره) و ایستگاه شهر جدید پرند است که در فاز بعدی و طرح‌های آتی این پروژه، ایستگاه شماره ۲ فرودگاه امام خمینی (ره) نیز احداث خواهد شد.

 

این خبر در تاریخ 93/06/05 در روزنامه وطن امروز به چاپ رسیده است برای دیدن خبر در سایت این نشریه روی عکس کلیک کنید.

منبع