تقی سالک از اهالی قلم در شهرستان رباط‌کریم می‌باشند، ایشان مدیریت سایت نسیم شهر نیوز را بر عهده‌دارند که به‌تازگی متن زیر را در سایت خود منتشر نموده‌اند.

خدا رحمت کند مرحوم گل‌آقا (کیومرث صابری فومنی) را که کسی نفهمید چرا یک‌دفعه هفته‌نامه پرفروش و پرفروغش را تعطیل کرد و خودش هم یک سال و نیم بعد زندگی‌اش را وداع گفت و به ملکوت پیوست! هنوز هم کسی نمی‌داند چرا مجله گل‌آقا در اوج فعالیتش تعطیل شد؟ عده‌ای معتقد بودند که فشارهای مختلف از اطراف‌واکناف، صابری را به این نتیجه رساند که نشریه‌اش را تعطیل کند.

نگارنده فعالیت مطبوعاتی‌اش را از سال ۷۹ شروع کرده و اولین گزارشی که نوشتم و مهرماه سال ۷۹ در روزنامه آفرینش چاپ شد، مربوط به مشکلات شهرک کلمه بود. از آن زمان تاکنون با فراز و نشیب‌های مختلف و کسب تجارب گوناگون، حضوری کم‌وبیش در عرصه داشتم و دارم. سعی و هدف اصلی به‌ویژه در یک سال اخیر با تقویت فعالیت نسیم شهر نیوز، افزایش ظرفیت نقدپذیری و تحمل در مسئولین و امکان بیان مشکلات و حرف‌های مردم بوده است. خوشبختانه با امداد الهی، مردم شریف نسیم شهر همراهی خوبی داشتند و از این ظرفیت کوچک ایجادشده استقبال کرده و روی خوش‌نشان دادند.

گرچه هیچ کاری بی مشکل و زحمت نبوده و نیست و هر کاستی را می‌توان تأمین کرد، اما بی‌مهری‌ها امان آدمی را می‌برد!

در این مدت کوتاه، شاهد توهین‌های زشتی از سوی عده‌ای بودم و هستم که در مقابل اقیانوس محبت مردم، قطره‌ای بیش نبوده است. اما در این مسیر، حتی تهدید جانی هم شدم! ظرفیت یک جوان ۲۸ و اندی ساله که به‌تنهایی کاری را هرچند کوچک شروع کرده و یک‌سوم حقوق اندک کارمندی‌اش را هم صرف این سایت می‌کند و تاکنون استقلال مالی و سیاسی هم حفظ کرده، مگر چقدر می‌تواند باشد؟

حال عده‌ای بگویند که از فالان شورا و مسئول پول گرفته‌ایم و می‌گیریم! بسیاری از مخاطبان خوب ما نمی‌دانند که همین چند خط نوشتن هم در این شهر شجاعت می‌خواهد! شهامت قلم ما زمانی افزایش می‌یابد که دغدغه‌های بی‌شمار دگر ساخته، اندک شود.

درباره مشکلات مالی که نگفتن بهتر است! نهادی در شهر وعده داد که کمک مختصری برای ارتقای سایت خواهد کرد، اما این وعده بحمدالله از آذرماه سال گذشته تاکنون در حد همان وعده باقی‌مانده!

تلاش ما برای راه‌اندازی یک ویژه‌نامه به‌عنوان نشریه مکتوب با رویکرد نسیم شهر در کنار سایت به خاطر عدم‌حمایت و تأمین نشدن مسائل مالی باوجود چند بار تلاش، متوقف شد! صدور مجوز سایت از آذر پارسال همان‌طور مانده و ...

 همین این‌ها در کنار عدم تحمل‌هایی که به حوزه شخصی و کاری ما لطمه می‌زند، مزید بر علت است که دل‌ودماغی برای کار نماند چه برسد برای ارتقای وضعیت فعلی!

 اما در این میان فقط یک‌چیز دلگرمی و امید را در ما همچنان زنده نگه‌داشته و آن مهر و محبت مردمی است که با همه تنگدستی‌ها و مشکلات فراوانشان، چه پیر و چه جوانان برومند نسیم شهری، حس قدردانی و قدرشناسی‌شان از کسانی که در عرصه رسانه، خادم آنان هستند، به انسان نیرو می‌دهد و روحی تازه می‌دمد.

از زمانی که تصمیم به تعطیلی سایت اعلام شد، تنها چند مسئول پیگیر چرایی این تصمیم بودند. اول نماینده محترم مردم در مجلس و سپس تنها بانوی عضو شورا و یک عضو دیگر از شورای شهر و در آخر رئیس سابق آموزش‌وپرورش منطقه و دیگر هیچ!

اما سیل پیام‌های مردمی در قالب پیامک، نظر و تلفن و ایمیل که پیگیر موضوع بودند، به جسم نحیف و فکر فقیر ما اجازه نمی‌دهد که در مقابل این مهربانی‌ها، کارزار را ترک کنیم و باوجوداینکه قطعاً مشکلات بیشتر از این هم می‌شود، کورسوی چراغ نسیم شهر نیوز همچنان روشن نگه‌داریم. اما امیدوارم دوستان عزیز مشکلات را درک کرده باشند و اگر زمانی می‌بینند موضوعی خبری نشده و یا نمی‌شود، بدانند با چه سختی روبرو هستیم.

دعای خیر شما بزرگ‌ترین پشتوانه ماست. والسلام

 

منبع